Wysokość kar za brak OC wzrosła w 2022 roku dość znacznie. Za brak ważnej polisy właściciel auta osobowego może zapłacić aż 6.020 zł. Jak uniknąć kary za brak OC? Jak zgłosić brak OC? Co grozi za brak OC? – na najczęstsze pytania kierowców odpowiadamy w poniższym artykule.
Co grozi za brak OC w 2022r? Kary finansowe za brak ważnego ubezpieczenia stały się bardzo dotkliwe. Kierowcy, którzy nie wykupią ubezpieczenia muszą się liczyć z konsekwencjami w postaci wysokich opłat.
Trudna sytuacja finansowa mogą sprawić, że UFG odstąpi za nałożenia kary, zmniejszy jej wysokość, odroczy termin płatności, rozłoży karą na raty i zrezygnuje z naliczania odsetek.
Jeśli chcesz uniknąć kary za brak OC, napisz odwołanie, w którym opiszesz swoją sytuację materialną/życiową. UFG rozpatrzy twój wniosek, biorąc pod uwagę następujące kryteria:
Składając wniosek o umorzenie lub zmniejszenie kwoty kary, dołącz dokumenty, które poświadczą twoją trudną sytuację, np.:
Jeśli oczekujesz przesunięcia terminu płatności, określ we wniosku, kiedy spodziewasz się poprawy sytuacji materialnej i zaproponuj w jakim czasie będziesz mógł opłacić OC.
Jeśli chcesz mieć pewność, że opłacisz swoje OC w terminie załóż konto na CarAlert.pl. To skuteczne narzędzie internetowe, które przypomni Ci o datach końca ubezpieczeń, uchroni Cię przed karami i mandatami.
Car Alert to darmowa usługa dla wszystkich właścicieli pojazdów. Wystarczy, że zarejestrujesz się na caralert.pl, a my powiadomimy Cię o zbliżających się datach: